CV-raport

CV-raport to unikalny na skalę światową serwis internetowy. Umożliwia śledzenie załączników do e-maili. Dzięki temu nasi użytkownicy otrzymują raporty przeczytania swoich dokumentów (CV, list motywacyjny).

Jesteśmy pomysłodawcami, twórcami i właścicielami
serwisu CV-raport.

Pomysł

Każdy, kto kiedykolwiek szukał pracy wie, że po wysłaniu CV do pracodawcy najczęściej następuje przeraźliwa cisza. Nie wiadomo czy CV dotarło do pracodawcy, czy nasza kandydatura jest brana pod uwagę, czy ogłoszenie jest nadal aktualne itd.

A gdyby tak chociaż móc dowiedzieć się, czy CV zostało przeczytane? Wydaje się to dość oczywiste. A jednak. Okazuje się, że około 30-40% CV wcale nie jest otwieranych!

Technologia

Pomysł to jedno, ale jak wykonać taki serwis? Wiadomo, że śledzenie e-maili jest w zasadzie niemożliwe – większość programów pocztowych blokuje tego rodzaju oprogramowanie. No tak, ale nam chodzi o śledzenie załączników. Może to da się zrobić? Co prawda wcześniej nikomu na świecie się to nie udało, ale może warto spróbować? W końcu polscy informatycy należą do światowej elity.

Po kilku miesiącach wytężonej pracy okazało się, że opracowana przez nas technologia działa nadspodziewanie dobrze! Oczywiście nie jest idealna - wymaga ciągłego udoskonalania i nadzoru. Ale w naszym zastosowaniu sprawdza się wyśmienicie!

Rozwój

Oprócz barier technologicznych podstawową trudnością, na którą napotkaliśmy, była specyfika naszej grupy docelowej. CV-raport jest skierowany do masowych odbiorców. Jak w ciągu kliku sekund objaśnić im na czym polega nasza innowacyjna usługa? Jak skłonić ich do uiszczenia opłaty, w momencie gdy praktycznie wszędzie czyhają internetowi naciągacze?

Od kilku lat rozwijamy na bieżąco CV-raport obserwując poczynania naszych użytkowników. Ich grono stale rośnie! Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do poprawy standardów na rynku pracy – zarówno pracodawcy jak i agencje doradztwa personalnego będą bardziej profesjonalnie i przyjaźnie prowadzić rekrutację.