Platforma zakupowa EDIWheel
dla Partner Opony Polska

Platforma B2B EDIWheel Partner Opony Polska Zintegrowaliśmy systemy informatyczne EDI Wheel czołowych producentów opon z całego świata.

Dzięki temu użytkownicy zaprojektowanej przez nas platformy B2B mogą zamawiać opony w jednym miejscu, bez konieczności logowania się do kilkunastu różnych systemów.

Sponsor projektu – sieć POP

POP (Partner Opony Polska) to polska sieć serwisów ogumienia istniejąca od 2002 r.

Obecnie sieć obejmuje blisko 100 serwisów na terenie całej Polski, które świadczą usługi w zakresie ogumienia, napraw mechanicznych i wymiany części eksploatacyjnych.

Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu "Innowacyjna gospodarka".

Sytuacja przed wdrożeniem Platformy zakupowej B2B

Najwięksi światowi producenci opon, korzystający ze standardu EDIWheel to:

  • Bridgestone (Japonia, USA)
  • Continental (Niemcy)
  • Goodyear / Dunlop (USA)
  • Hankook (Korea Płd.)
  • Michelin (Francja)
  • Pirelli (Włochy)

Każdy z nich posiada własny system B2B, który umożliwia dealerom dokonywanie zakupów. Z punktu widzenia dealera systemy te mają jednak ogromną wadę. Nie jest przecież zaskoczeniem, że każdy z producentów oferuje tylko produkty własnych marek.
Sprawdzenie dostępności opon w konkretnym rozmiarze nie jest zatem zadaniem łatwym.

Dodatkowo, ze względu na niesłychanie skomplikowany system naliczania rabatów i tzw. bonusów posprzedażnych ustalenie ceny wybranej opony nie jest w ogólnym przypadku możliwe. Producenci podają zazwyczaj jedynie cenę katalogową, która nijak ma się do ceny widocznej następnie na fakturze. Nie wspominając już o obliczeniu wysokości bonusu (rozliczenia najczęściej w cyklach półrocznych).

Rozwiązanie: integracja systemów EDI Wheel producentów

Nasuwa się następujący pomysł – dealer powinien logować się do jednej platformy. Platforma ta połączy się z systemami EDIWheel producentów i zaprezentuje uzyskane informacje w jednym miejscu.

EDIWheel
EDIWheel
EDIWheel
EDIWheel
EDIWheel
EDIWheel
Platforma EDI Wheel: Bridgestone, Continental, Goodyear, Hankook, Michelin, Pirelli

Zaprojektowane i wdrożone przez nas narzędzie, oparte na standardzie EDIWheel, pozwala zaoszczędzić dealerom mnóstwo czasu. Sprawdzanie stanów magazynowych producentów, składanie zamówień na opony i felgi oraz śledzenie statusu zamówień odbywa się teraz w jednym miejscu, bez konieczności logowania się do kilkunastu różnych systemów.